Na pewno kojarzycie post podsumowujący zeszłoroczną akcję, w której wziąłem udział 10 razy. W tym roku mam również zamiar i zobaczymy ile razy mi się uda😊.
Nie należę do ludzi, którzy jakoś nadmiernie się poświęcają charytatywnym akcjom ale dzięki temu, że Czantorię widzę z okna jest to dla mnie motywacją aby znów ruszyć swoje cztery litery, przy okazji pomagając komuś w potrzebie. W zeszłym roku pomogło mi to w spełnieniu swojego osobistego wyzwania i nieskromnie mówiąc: Jestem z siebie dumny😊 więc dlaczego nie kontynuować.
Dlatego, że podoba mi się ten pomysł z tą Czantorią oraz podziwiam wszystkich poświęcających się ludzi, postanowiłem wam w skrócie przedstawić najważniejsze informacje.
Pozwoliłem sobie użyć treść regulaminu oraz wybrane informacje zaczerpnięte bezpośrednio z 🠖Charytatywnej akcji 31 dni na Czantorii🠔 to jest link do głównego posta na fb, w którym każdy poszczególny dzień będzie miał swój post. Dla ułatwienia podrzucam również 🠖link do tabelki🠔.
Co, jak i dla kogo:
Dzięki licznym sponsorom wszystkie kilometry będą przekuwane na pieniądze dla ustrońskiej dziewczynki walczącej z genetyczną chorobą. Helenka urodziła się dziewięć lat temu w Anglii. Nic nie wskazywało na to, że może mieć jakiekolwiek problemy, ale kilka godzin po porodzie została przeniesiona na odział intensywnej terapii. Sytuacja medyczna dziewczynki jest bardzo skomplikowana. To rzadkie schorzenie genetyczne i ciągle nie wiadomo co jest główną przyczyną wszystkich jej problemów zdrowotnych. Helenka nie mówi, cierpi na korowe zaburzenia wzroku a jej rozwój psychoruchowy jest bardzo opóźniony. Jednak w tej chwili największym zagrożeniem dla jej zdrowia i życia jest postępująca neurogenna skolioza. Specjaliści opiekujący się Helenką podkreślają, że w jej przypadku najskuteczniejszą metodą rehabilitacji jest ruch, a szczególnie nauka chodu. Na ten moment Helenka samodzielnie nie chodzi, ale trzymana za ręce potrafi przemieszczać nogi. Teraz nadszedł czas, aby intensywniej rozwijać tę umiejętność bo skolioza postępuje bardzo gwałtownie. Sprzęt medyczny Innowalk to optymalne dla niej rozwiązanie. Wypożyczenie go do domu pozwoliłoby dziewczynce na codzienną naukę chodu w warunkach domowych, z zapewnieniem bezpieczeństwa, w prawidłowej pozycji pionowej, z pełnym obciążeniem nóg i utrzymaniem ruchomości stawów. Dodatkowo jest to sprzęt, który poprawia oddychanie, krążenie i trawienie, a więc wszystko to, z czym Helenka niestety ma trudności. Mimo tylu trudności dnia codziennego dziewczynka, jej mama i babcia to waleczne i radosne kobiety nad którymi w tym roku rozpostarliśmy parasole ochronne. Niebieski. Ten kolor ma znaczenie. I nasze zdobywanie Czantorii w marcu. My możemy chodzić. Sprawmy aby Helenka również mogła.
Co trzeba zrobić aby pomóc:
• wejść/wbiec/wjechać na rowerze na Czantorię
• wpisać się do zeszytu, max raz dziennie
• zrobić zdjęcie wpisu i/lub selfie z zeszytem
• zrobić zdjęcie ze specjalną ramką
• zamieścić zdjęcia w konkretnym poście danego dnia (ja robię i zamieszczam kolaż, ponieważ nie da się w komentarzu zamieścić więcej niż jednego zdjęcia)
• wpisać (jedynkę) do tabelki przy swoim imieniu w konkretnym dniu (podczas wpisu pierwszego wejścia należy wpisać imię i nazwisko, ja wpisałem nick taki jak mam na fb)
Proste prawda?
W razie czego jeszcze raz po kolei😁(tekst cytowany):
Ruszamy z nowym projektem na sportowy marzec 2022!
Zapraszamy do rywalizacji biegowej, rowerowej, pieszej i z ulubionym czworonogiem na dobrze Wam znanych szlakach na Wielką Czantorię we współpracy z naszymi południowymi sąsiadami Czechami. Cel jest słuszny i nie trzeba być codziennie na szczycie aby wygrać! Ot co!
ZASADY:
1. W wyzwaniu może wziąć udział każdy kto zdobędzie Czantorię. Wyzwanie ma charakter wyłącznie towarzyski, a jego celem jest integracja środowiska biegaczy/piechurów i rowerzystów.
2. Zadaniem każdego uczestnika jest siłą własnych mięśni i woli (pieszo, biegowo, rowerem) zdobyć szczyt Czantorii z dowolnego miejsca, w dowolnym czasie i wpisanie się do zeszytu , który umieszczony będzie przy Górskiej chacie Czantoria (Horská chata Čantoryje) w zamykanej skrzynce.
3. Do rywalizacji wliczany jest maksymalnie jeden trening dziennie (0:00-23:59) w dniach 1-31 marca 2021 roku.
4. Aby trening został zaliczony uczestnik musi:
- wpisać się do zeszytu - data godzina, imię i nazwisko
- zrobić zdjęcie wpisu (mile widziane zdjęcie wpisu a także wasze selfie lub widok z Czantorii) i umieścić w dyskusji pod wydarzeniem w ciągu 24h od treningu. Jeżeli nie możecie zrobić zdjęcia bo np telefon Wam się rozładował (a nie powinien!) to przyjmiemy również ślad waszego gps.
- wpisanie się do tabelki (również w przeciągu 24h od treningu),
(dostępna od 1 marca). Zmiany w tabelce zapisują się automatycznie - 1 trening - 1 punkt.
5. Planujemy happy days czyli dni punktowane podwójnie, wtedy wpisujemy 2 pkt za 1 trening.
6. Nagrody przyznajemy osobom, które minimum 10 razy zameldują się na Czantorii. W ciągu miesiąca można zdobyć maksymalnie trzy nagrody.
7. Wszystkie wpisy za kogoś lub za wyjazd na szczyt wyciągiem będą usuwane. Bawmy się fair play
8. Każda osoba bierze udział w rywalizacji na własną odpowiedzialność, mając świadomość ewentualnego ryzyka wynikającego ze zdobywania szczytów górskich zimą.
9. Pamiętajmy, że góry są naszym wspólnym dobrem, nie śmiecimy, zwracamy uwagę innym.
Ponieważ mam informacje bezpośrednio od organizatorów mogę wam również zdradzić, że poza HappyDays będą też liczne wydarzenia oraz konkursy towarzyszące wyzwaniu 😀.
Wielki szacun dla organizatorów oraz dla wszystkich tych, którzy poświęcą chwilkę by spełnić tych kilka warunków akcji. Przy okazji wielkie brawa dla organizatorów, że tym razem zeszyt jest bardzo ładnie schowany (podwójnie). Mam również nadzieję, że wszyscy, którzy wyciągną zeszyt ze skrzynki z powrotem go tam włożą i zamkną aby nie zmókł jak w zeszłym roku.
Również podziękowanie się należy obsłudze i właścicielowi chaty, którzy obiecali, że zrobią wszystko aby było otwarte jak najczęściej.
Do zobaczenia na Czantorii i niech moc Czantora będzie z wami💪🙂.
kategoria bloga: Toni napisał
0 Komentarze
Twój komentarz jest dla mnie bardzo ważny. Dziękuję.