Všichni víme, že Horobraní přináší spoustu výhod. Už přinejmenším tuhle, že navštěvujeme místa, kam obyčejný turista málokdy nahlédne. Právě teď vám představím další výhodu.
Možná víte, že jsem si v říjnu splnil svůj sen, a šel třídenní přechod v polských Beskydech, a podařilo se mi navštívit pár pěkných kousků, mezi kterými jsem přespal např. v chatě Przysłop pod Baranią górą.
Doufal jsem, že ten poukaz nebude mít příliš krátkou exspirací, protože bych jinak musel plánovat předčasný výlet na Beraní Horu. Druhou etapu přechodu bych totiž rád absolvoval znovu až v říjnu. Bohužel se mé obavy potvrdily a poukaz mám platný jen do srpna.
Možná víte, že jsem si v říjnu splnil svůj sen, a šel třídenní přechod v polských Beskydech, a podařilo se mi navštívit pár pěkných kousků, mezi kterými jsem přespal např. v chatě Przysłop pod Baranią górą.
Od nějaké doby sleduji jejich profil, a asi před týdnem sdíleli příběh dvou skřítků, respektive skřítka a skřítkové, kteří nemají jména, a kdo bude mít nejoriginálnější nápad ten vyhraje poukázku na kávu u nich tam nahoře.
Pro české čtenáře jsem si dovolil vlastnoručně přeložit a lehce upravit, abych se pokusil zachovat pohádkově vtipný tón originálu, protože autor(ka) má talent👍.
"Milí turisté, dnes je to jiné než jindy, u nás se zabydlela dvojice poněkud zvláštní!😱
Někdo je přivítal, někdo se začal na jejich zdraví ptát… a tak se postupně, slovo ke slovu… a tajemství se odhalí: skřítek a skřítková – oni žádná jména nemají!😳
Třetí den už přemýšlíme, hlavy si lámeme, ale teď už víme, že bez vás to nezvládneme. Kdo jim jména pěkná, nápaditá vymyslí, ten si u nás kávu na poukaz vychutná si! ☕🎫
O těchto skřítcích už toho víme docela dost!🤗
Mráz je netrápí, mají rádi polévku z topinamburu. Dnes domácí tvarohový koláč ochutnávají a už se nemohou dočkat, až do vitríny zítra perník dají. Jedlíci jsou mimořádní, hlad mívají pořádný, naštěstí jídelníček vydatný víkend přinese: veganský koláč slaný, burger i panenka se donese!🍠
Vypadají radostně… ale zatím ještě nevíme, co z nich vyroste! Budou to skřítci roztomilí možná, nebo lesní raubíři? To se hned nepozná.❌🌲
Jedno je jisté však: na jejich dobrodružství nebudeme vyvíjet tlak😊"
Využil jsem své znalosti okolí, kterou jsem oprášil právě v říjnu, a navrhl jména podle dvou sousedících vrcholů: Przysłupek i Przypiórka. Před pár dny ke mně dorazila zpráva, že můj nápad vyhrál😀😍.
Doufal jsem, že ten poukaz nebude mít příliš krátkou exspirací, protože bych jinak musel plánovat předčasný výlet na Beraní Horu. Druhou etapu přechodu bych totiž rád absolvoval znovu až v říjnu. Bohužel se mé obavy potvrdily a poukaz mám platný jen do srpna.
Sledujte blog i další místa, kde informuji o tom, co Toni napsal, protože pokud všechno klapne, v červenci se půjdu seznámit se svými kmotřenci😍. Doporučuji také sledovat schronisko Przysłop protože příběh Skřítka a Skřítkové pokračuje.
Tento článek věnují všem horským chatám, takovým jak tahle na Przysłopu, a dalším, které jsem měl příležitost a potěšení navštívit. Tyhle chaty mají duši, protože ti, kteří jsou jejich součástí, mají velké srdce😍, a to stejně tak ty polské, jako i české.




0 Komentarze
Twój komentarz jest dla mnie bardzo ważny. Dziękuję.