Przejdź do głównej zawartości

Odinstalowywanie programów

T O N I      N A P I S A Ł

Postanowiłem wam przedstawić (nie tylko) moim zdaniem najlepszy sposób na odinstalowywanie programów, których już nie potrzebujemy lub potrzebujemy program zainstalować ponownie.
Powszechnie znany sposób poprzez Panel sterowania>Programy>Programy i funkcje i odinstalowanie wybranego programu nie przynosi żądanego efektu, ponieważ zawsze program pozostawi po sobie jakiś ślad.Taki ślad może być przyczyną nieprawidłowego zainstalowania programu po raz kolejny.
Poza tym takie pozostawione pliki niepotrzebnie się gromadzą w systemie i go obciążają.

Już jakiś czas temu ktoś polecił mi bardzo dobry i darmowy program do tego celu.
Revo Uninstaler 
Przyjrzyjcie się ikonie tego programu, bo jeśli wygląda inaczej, to chodzi o wersję Pro, a tej nie potrzebujecie. Linku do pobrania nie zamieszczam, pobierzcie skąd uważacie za stosowne, ale uważajcie na wszelkie proponowane dodatki. Tych również nie potrzebujecie.😉

Mamy już program więc otwieramy go podwójnym (jak zwykle) kliknięciem myszki i potwierdzamy, że pozwalamy na wprowadzenie zmian w komputerze.
Domyślnie powinien otworzyć się na tej stronie gdzie załaduje wszystkie zainstalowane programy - pierwsza ikona po lewej.
Klikamy na ikonę programu, który chcemy odinstalować i klikamy na górze Odinstaluj (6 od lewej).
Zrobię to na przykładzie programu do czata Taboret2.


Deinstalator zapyta czy na pewno, klikam oczywiście Tak


W następnym okienku zmieniamy tryb odinstalowywania z rozszerzonego na zaawansowany, zaznaczając najniższą opcję.
Ten tryb nam zapewni dogłębne odinstalowania wszelkich dodatkowych plików, które normalnie pozostają po odinstalowaniu.


Tryb zaawansowany potwierdzamy przyciskiem Dalej, a w następnym klikamy Odinstaluj.


W następnym na pytanie proponuję wcisnąć Nie, aby uniknąć wszelkich niechcianych śladów, które mogły by pozostać w naszym PC.


Następne okienko nas poinformuje o tym, że Zakończono, ale uwaga, to nie koniec!


Wciskamy Zamknij, a w następnym nie zwracamy uwagi na tę ewentualność, że punkt przywracanie nieudany, ponieważ w tym  przypadku to dla nas nieistotne. Klikamy Dalej i czekamy aż znajdzie jakieś pliki.W następnym znowu Dalej, ale w kolejnym nie od razu!


Na przykładzie tego programu chciałbym zwrócić uwagę wszystkim nieuważnym osobom, które klikają Dalej bez sprawdzenia co się kliknęło. W tym programie nie stanie się nic groźnego, tylko że nie odinstalujemy wszystkich zbędnych plików. Dlatego też w kolejnym okienku klikamy najpierw Zaznacz wszystkie, następnie Usuń i dopiero potem Dalej.


Nie musicie się obawiać, że usuniecie coś czego nie powinniście, dlatego na pytanie czy na pewno chcesz usunąć klikamy Tak


Kolejne okienko znowu klikamy Dalej


ale w następnym powtarzamy operacje: Zaznacz wszystkie, następnie Usuń i dopiero potem Dalej.


Potwierdzamy, że chcemy je wysłać do Kosza, a kolejne okienko klikamy Dalej, po czym ostatnie powiadomi nas o poprawnym odinstalowaniu programu, które zamykamy kliknięciem Koniec ale to nie koniec.😉

Aby odinstalowanie programu przebiegło w 100% pomyślnie i nie pozostawiło za sobą śladu restartujemy nasz komputer.


Ja mam Windows 10, ale zapewniam was, że restart wszędzie wygląda tak samo.

Prawda, że nie takie trudne?
Zdaję sobie sprawę, że dla niektórych ta porada jest zupełną błahostką, ale jak powiedział ktoś mądry: "Żaden uczony z nieba nie spadł."
Jeśli wam pomogła ta instrukcja będzie mi bardzo miło jeśli napiszecie o tym w komentarzu lub w prywatnej wiadomości.

Komentarze

  1. Jak dla takiego laika jak ja to bardzo przydatna porada nawet nie sądziłam że istnieje taki program ...Toni odkrywasz przede mną nieznane :-D

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Twój komentarz jest dla mnie bardzo ważny. Dziękuję.

Popularne posty z tego bloga

6/2016 z cyklu: Ja i mój rower. Przez Suchy na Łączkę i Filipkę

T O N I      N A P I S A Ł
z cyklu: Ja i mój rower
Gdyby nie wczorajsza 2 zmiana i powrót do domu przed północą, pewnie wybrałbym się w trasę, którą planuję już od kwietnia. Tydzień temu nawet rzuciłem hasło na fb, ale nie wypaliła pogoda.
Dobra, zdradzę wam sekret z posta 4/2016.😉Chodzi o drugie podejście na Girovą i odnalezienie dwóch jaskiń.
Wtedy już mi zabrakło sił, więc teraz w planie mam podjazd pociągiem do Mostów u Jabłonkowa, a potem przez Studeničny. Pewnie nie lekka trasa, ale obiecałem sobie.

Dziś pospałem więc plan trza odłożyć, ale czasu wystarczająco na to by odwiedzić Łączkę. Tym bardziej, że pewna znajoma podsunęła mi informację, że podobno można też z Bystrzycy Suchy.
Okolicę częściowo znam z pracy, ale tylko do ostatniego przystanku.

Czantoria. Pochodzenie i otaczające ją legendy.

T O N I      N A P I S A Ł
Jadąc kiedyś do pracy kupiłem sobie gazetę, tygodnik naszego regionu.
Pomyślałem sobie, że jak będzie dobra robota na cnc to będzie czas poczytać co w trawie piszczy. Tylko nie mówcie majstrowi.😀

Czas rzeczywiście miałem, chwilami, kiedy program zadbał o to bym na chwile usiadł.
Poza informacjami z regionu z wielką uwagą przeczytałem artykuł o Czantorii i o tym skąd właściwie pochodzi jej nazwa.
Jak wiecie, Czantorię widzę, o ile nie ma mgły, codziennie z okna czy jak wyjdę z domu. Tym bardziej zainteresował mnie ten temat.

Zaćmienie słońca, wierzenia, zabobony i praktyki.

T O N I      N A P I S A Ł
W związku z dzisiejszym zaćmieniem słońca, przypomniało mi się, że z tym wydarzeniem od dawna zawsze wiązały się różnego rodzaju zabobony, wierzenia.
Najprawdopodobniej tego typu przesądy czy wierzenia pochodzą i dotyczą miejsc na ziemi, gdzie bogiem jest (albo było) słońce.
Chciałbym powiedzieć, że chrześcijan i osób wierzących w prawdziwego Boga to nie dotyczy. Niestety nie było by to prawdą.