Przejdź do głównej zawartości

Radio Autsajder

T O N I      C Z A T U J E

Nadszedł czas by napisać coś o radiu, w którym zacząłem grać po tym jak zacząłem się zastanawiać, czy to w ogóle ma sens.
Duża część mnie, chciała grać, bo kocham muzykę i polubiłem dzielenie się, tym co lubię, z innymi.

Na OnetCzacie jest wiele pokoi radiowych, a z kilku nawet otrzymywałem propozycje grania.
Byłem jednak ostrożny po ostatnich przejściach i łamałem sobie głowę gdzie jest moje miejsce.

Wybór (nie od razu) padł na pokój Zwykli_ludzie, który znam w zasadzie od dawna, przez moje sporadyczne odwiedziny. Myliłem się sądząc, że nie znam żadnych prezenterów radia Autsajder, ale już po kilku dniach okazało się, że musiałem bywać częściej w tym pokoju niż sądziłem.

Zawsze w tym pokoju spotykałem się z sympatią innych czatowników, tak też było i tym razem, kiedy zapytałem królową o możliwość grania.
Otrzymałem potrzebne dane do konfiguracji i oboje mieliśmy nadzieję, że to tu właśnie się odnajdę.

Mówią: "Nie chwal dnia przed zachodem słońca". Zaryzykuję jednak po miesiącu stwierdzenie, że rzeczywiście atmosfera i warunki dla prezentera w tym radiu są wyjątkowo przyjazne dla takiego człowieka jak ja.

Dziękuję tym, którzy pozwolili mi grać, jak również wszystkim słuchaczom, którzy nie szczędzą mi dobrego słowa. To bardzo miłe i zarazem motywujące by dawać wam to co najlepsze i to co lubicie.
Dziękuję również słuchaczom, którzy wędrują za mną od dawna, dla was duży panom oczywiście 

Mam nadzieję, a częściowo nawet jestem przekonany, że spędzimy razem jeszcze wiele miłych chwil albo nawet godzin.

Kilka szczegółów dotyczących radia:
Strona radia: Radio Autsajder.
Tam znajdziecie ramówkę, przyciski do pozdrowień i zamówień, które są dobrą opcją nie tylko dla osób nie posiadających komunikatora gg.
Ci, którzy mają gg mogą pisać na radiowy numer 36713339 albo na mój prywatny 4063440 niezmienny od lat.
Nie muszę dodawać, że można się ze mną kontaktować nawet na FB jeśli ktoś ma do mnie namiar.

Na stronie również można ściągnąć plik do odsłuchu radia odpowiedni dla swojego odtwarzacza (zapisze się jako "Listen").
Dla użytkowników T2(taboret2) w pokoju Zwykli_ludzie jest Jeżosłuchacz.
Można też bezpośrednio skopiować link do swojego odtwarzacza: http://sc3.24cast.pl:7750

O swoich (i innych czasami) audycjach zawsze informuję, najczęściej tuż przed, poprzez wysłanie wiadomości wszystkim znanym mi słuchaczom, których mam zapisanych w swoim prywatnym gg.
Informuję również w zamkniętej grupie na FB, do której można trafić z górnego menu bloga.
Grupa prywatna i warunkiem by do niej dołączyć jest by mieć coś wspólnego z pokojem, radiem lub osobą z grupy.


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Polsko czeski słownik wulgaryzmów

T O N I      N A P I S A Ł
Znacie zapewne doskonale post, w którym opisuję  polsko-czeskie różnice językowe, a tam pisze, że wbrew pozorom i ewentualnie krążącym mitom, czeski język nie jest aż tak podobny do naszego. Owszem, jest wiele podobnych słów, ale nie zawsze, a raczej rzadko kiedy oznaczają to samo.
Wśród moich czeskich znajomych mam niektórych, których z jakichś tam powodów fascynuje j.polski. Są też tacy, którzy należąc do pewnej mniejszości twierdzą, że język polski znają bardzo dobrze, ba! są i tacy, którzy twierdzą, że znają go lepiej niż ja, ale to już inny rozdział.😏

Jednym z tych, którzy ciągle o coś pytają, prosząc o tłumaczenie, jest pewien muzyk (LP), którego bardziej zafascynowały te słowa, których normalnie w życiu nie używamy.
Zdobył gdzieś książeczkę - słownik wulgaryzmów polsko-czeskich (nie tylko, jak widać na okładce). Postanowiłem wybrać kilka (naście, może dziesiąt) słówek, aby wam pokazać to, co niektórych Czechów fascynuje najbardziej. Jest to bogatość …

6/2016 z cyklu: Ja i mój rower. Przez Suchy na Łączkę i Filipkę

T O N I      N A P I S A Ł
z cyklu: Ja i mój rower
Gdyby nie wczorajsza 2 zmiana i powrót do domu przed północą, pewnie wybrałbym się w trasę, którą planuję już od kwietnia. Tydzień temu nawet rzuciłem hasło na fb, ale nie wypaliła pogoda.
Dobra, zdradzę wam sekret z posta 4/2016.😉Chodzi o drugie podejście na Girovą i odnalezienie dwóch jaskiń.
Wtedy już mi zabrakło sił, więc teraz w planie mam podjazd pociągiem do Mostów u Jabłonkowa, a potem przez Studeničny. Pewnie nie lekka trasa, ale obiecałem sobie.

Dziś pospałem więc plan trza odłożyć, ale czasu wystarczająco na to by odwiedzić Łączkę. Tym bardziej, że pewna znajoma podsunęła mi informację, że podobno można też z Bystrzycy Suchy.
Okolicę częściowo znam z pracy, ale tylko do ostatniego przystanku.

Czantoria. Pochodzenie i otaczające ją legendy.

T O N I      N A P I S A Ł
Jadąc kiedyś do pracy kupiłem sobie gazetę, tygodnik naszego regionu.
Pomyślałem sobie, że jak będzie dobra robota na cnc to będzie czas poczytać co w trawie piszczy. Tylko nie mówcie majstrowi.😀

Czas rzeczywiście miałem, chwilami, kiedy program zadbał o to bym na chwile usiadł.
Poza informacjami z regionu z wielką uwagą przeczytałem artykuł o Czantorii i o tym skąd właściwie pochodzi jej nazwa.
Jak wiecie, Czantorię widzę, o ile nie ma mgły, codziennie z okna czy jak wyjdę z domu. Tym bardziej zainteresował mnie ten temat.