Przejdź do głównej zawartości

Wstęp do czatowania

T O N I      C Z A T U J E

Kiedyś, dawno dawno temu powstał pokój Cieszyn na OnetCzat, potem zniknął, a po reanimacji znowu odżył. Rozwijał się lub też stał w miejscu.
Właściciel pokoju dokładał wszelkich starań by uprzyjemnić klikanie.
Jednym z pomysłów była strona pokoju, która witała gości słowami:

Za stronami i portalami, gdzieś w zakamarkach Internetu, możesz znaleźć wirtualny pokój Cieszyn, w którym przesiadują sympatyczni i chętni do rozmowy czatusie, którym być może podobnie jak tobie, brakuje czegoś w realnym świecie (doskwiera im nuda, niezrozumienie, chęć poznania kogoś interesującego ...) 
Czasami zdarzy się, że jest ich tam niewielu albo nawet nikogo niema...niektórzy idą do pracy, do szkoły lub po prostu poszli... Wielu z użytkowników porusza się za pomocą Taboret2 który poza stabilnością klikania ma również wiele innych dogodności , u nas w pokoju, jedną z nich jest możliwość słuchania Radio.  
Serdecznie zapraszam do zalogowania się do naszego pokoju.
Czat wbrew temu co niektórzy twierdzą to nie tylko wirtualne spotkania, bo bardzo często udawało się spotkać osobiście poznając miłych ludzi, a to powodowało, że klikanie stało się bardziej osobiste.
Rodziły się przyjaźnie mniejsze lub większe i wiele osób chociaż dziś nie ma na czacie ma ze sobą kontakt.

Przez pokój przeszła niejedna burza nastrojów, ale istnieje do dziś.

Strona pokoju z jednej strony poprzez brak zainteresowania, a z drugiej strony przez pojawiające się osoby wcale niezwiązane z Cieszynem, została zamknięta, ale internet daje wiele możliwości do dzielenia się swoimi pomysłami, hobby czy radami.

Zawartość postów oznczonych Toni Czatuje to wszystko związane z czatem, czyli klikanie poprzez program zamiast apletu (czyt. przeglądarka i Java), dodatkowe emoty i skrypty chyba, że ktoś woli stary "dobry" aplet.
W miarę czasu i zainteresowania pojawią się różnego rodzaju rady i instrukcje dotyczące samego czata.
czy też wielu możliwości z nim związanych, takimi jak popularne w wielu pokojach radio.

OnetCzat również posiada oddział pomocy, w którym znajdziecie większość nurtujących was pytań na temat ustawień, funkcji i ogólnie czata.
Jeżeli mimo wszystko nie wiesz czegoś, spróbuję ci pomóc tutaj.
Nie ma tego w radach i instrukcjach? - piszcie do mnie, postaram się rozwiązać wasz problem.

Przyjemnego czytania i klikania.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Polsko czeski słownik wulgaryzmów

T O N I      N A P I S A Ł
Znacie zapewne doskonale post, w którym opisuję  polsko-czeskie różnice językowe, a tam pisze, że wbrew pozorom i ewentualnie krążącym mitom, czeski język nie jest aż tak podobny do naszego. Owszem, jest wiele podobnych słów, ale nie zawsze, a raczej rzadko kiedy oznaczają to samo.
Wśród moich czeskich znajomych mam niektórych, których z jakichś tam powodów fascynuje j.polski. Są też tacy, którzy należąc do pewnej mniejszości twierdzą, że język polski znają bardzo dobrze, ba! są i tacy, którzy twierdzą, że znają go lepiej niż ja, ale to już inny rozdział.😏

Jednym z tych, którzy ciągle o coś pytają, prosząc o tłumaczenie, jest pewien muzyk (LP), którego bardziej zafascynowały te słowa, których normalnie w życiu nie używamy.
Zdobył gdzieś książeczkę - słownik wulgaryzmów polsko-czeskich (nie tylko, jak widać na okładce). Postanowiłem wybrać kilka (naście, może dziesiąt) słówek, aby wam pokazać to, co niektórych Czechów fascynuje najbardziej. Jest to bogatość …

Czantoria. Pochodzenie i otaczające ją legendy.

T O N I      N A P I S A Ł
Jadąc kiedyś do pracy kupiłem sobie gazetę, tygodnik naszego regionu.
Pomyślałem sobie, że jak będzie dobra robota na cnc to będzie czas poczytać co w trawie piszczy. Tylko nie mówcie majstrowi.😀

Czas rzeczywiście miałem, chwilami, kiedy program zadbał o to bym na chwile usiadł.
Poza informacjami z regionu z wielką uwagą przeczytałem artykuł o Czantorii i o tym skąd właściwie pochodzi jej nazwa.
Jak wiecie, Czantorię widzę, o ile nie ma mgły, codziennie z okna czy jak wyjdę z domu. Tym bardziej zainteresował mnie ten temat.

6/2016 z cyklu: Ja i mój rower. Przez Suchy na Łączkę i Filipkę

T O N I      N A P I S A Ł
z cyklu: Ja i mój rower
Gdyby nie wczorajsza 2 zmiana i powrót do domu przed północą, pewnie wybrałbym się w trasę, którą planuję już od kwietnia. Tydzień temu nawet rzuciłem hasło na fb, ale nie wypaliła pogoda.
Dobra, zdradzę wam sekret z posta 4/2016.😉Chodzi o drugie podejście na Girovą i odnalezienie dwóch jaskiń.
Wtedy już mi zabrakło sił, więc teraz w planie mam podjazd pociągiem do Mostów u Jabłonkowa, a potem przez Studeničny. Pewnie nie lekka trasa, ale obiecałem sobie.

Dziś pospałem więc plan trza odłożyć, ale czasu wystarczająco na to by odwiedzić Łączkę. Tym bardziej, że pewna znajoma podsunęła mi informację, że podobno można też z Bystrzycy Suchy.
Okolicę częściowo znam z pracy, ale tylko do ostatniego przystanku.