Przejdź do głównej zawartości

Taboret2 - co to w ogóle jest?

T O N I      C Z A T U J E

Jak informowałem w innym poście: czat na onecie nie istnieje, więc logicznie ta instrukcja teoretycznie jest do niczego, ale pozostawiam jako owoc mojej pracy.
W sumie kto wie, na co się jeszcze może przydać.😉
edytowano styczeń 2017

Tu spróbuję was przekonać lub zachęcić do używania tego programu, którego używam od lat.
Zamieszczę opisy możliwości jakie ten program daje.

Najpierw na podstawie informacji zaczerpniętych ze strony Taboret2:

Taboret2 jest darmowym programem służącym do rozmów na Czacie Onet.pl.
Pierwsza wersja programu powstała w roku 2002 i od tego czasu Taboret2 cieszy się coraz większą popularnością zarówno wśród czatoholików jak i początkujących na czacie.

Taboret2 to przyjazny interface, prostota obsługi, płynność i szybkość działania.
Program obsługuje emotikonki w postaci obrazków i animacji, tła okien rozmów, oznaczenia w postaci ikon na listach nicków.
Program obsługuje powiększanie czcionki dla osób o słabszym wzroku i osób w każdym wieku, które chcą zachować swój dobry wzrok.
Podczas pisania program oferuje również sprawdzanie polskiej pisowni (podkreślając błędy) to dla tych, którzy dopiero chodzą do szkoły.😉

Taboret2 umożliwi Ci szybsze znalezienie ciekawych osób do rozmowy i zapewni Ci komfort i stabilność czatowania.
W Taboret2 położono nacisk na bezpieczeństwo i anonimowość naszych użytkowników. Producentem programu Taboret jest TaboretSoft zajmująca się bezpieczeństwem i systemami internetowymi.
Program działa bez problemu na systemach: Windows 2000/XP/2003/Vista/Win7/Win8/Win10
Sprawdzałem na wszystkich.

By zainstalować wystarczy zaledwie 1 minuta.😄
Jak? Zobacz w poście: Instalujemy Taboret2.

Podstawową i jak dla mnie największą zaletą programu jest, że nie trzeba wpisywać loginu i hasła za każdym razem kiedy się zachce wejść na czat. Otwieramy program, klikamy Połącz, wybieramy pokój i już jesteśmy na czacie.
Ponadto chyba każdemu zdarzyło się podczas pobytu na czacie zamknąć nie to okno przeglądarki co trzeba co nas zmusza do ponownego wpisywania adresu, loginu, hasła. Kiedy używamy T2 niekontrolowany lot nam nie grozi.

Wśród wielu opcji programu, bardzo dobrą jest możliwość odsłuchu radia internetowego. Bardzo dobrze wiecie, że takich radiowych pokojów na czacie jest sporo.
Więcej o radio na czacie możecie przeczytać wybierając interesujący was temat.

Ten dodatek znajdziemy klikając w górnym panelu Narzędzia potem Dodatki i w oknie, które się pojawi kliknąć w liście dodatków Jeżosłuchacz, w kategorii Radio, po czym po prawej stronie tuż pod opisem dodatku kliknąć Zainstaluj.Jeśli nad paskiem do pisania nie pojawią się ikony słuchawek i suwak głośności należy włączyć i wyłączyć program T2, tzw. Restart programu.
Uwaga! Nie całego kompa, bo niepotrzebne.😉
I gotowe.
Życzę dobrego odbioru.

Przeważającym plusem T2 jest wiele sposobów do wyrażania emocji, dzięki np. dodatkowej paczce emotków, a dla osób, które nie lubią domyślnego stylu okna jest możliwość zmiany skórki.

Po zmianie wygląda to inaczej niż normalnie, zachęcam do pobierania tu,
lub bezpośredni download.
Pobierze się plik .exe, który po kliknięciu zainstaluje się gdzie trzeba.
Restart T2 i w Narzędzia>Skiny i skórki wybieramy interesująca nas skórkę.

Dla przykładu pokażę wam white2:


Kolejnym ulepszeniem jest Skrypt, który powoduje, że program informuje nas o tym, że ktoś do nas napisał, nawet jeśli nie wpisał całego nicka.
O tym przeczytacie w innym poście, ale po ostatnich aktualizacjach nie ma potrzeby instalowania dodatku, ponieważ program zawiera opcję w ustawieniach. Więcej w poście instalacyjnym.

Może również zainteresują was inne tematy dotyczące tego programu.
Oto lista wszystkich:


 • Instalujemy Taboret2
 • Instalujemy kamerzystę
 • Konfiguracja własnego Menu dla nicka w T2
 • Komendy czata - opis
 • Kamerzysta nie działa
 • 2979 emotków
 • Polecam również zerknąć do Czatykieta, savoir vivre czatu nawet jeśli należycie do tych kulturalnych rozmówców.😉

  Nie wiem ile z was to użytkownicy T2 i ile z was użytkowników T2 przegląda forum tego programu, ale można tam znaleźć wiele ciekawych rzeczy.
  W razie problemów i pytań bez wahania zwracaj się do mnie, chętnie pomogę.

  Komentarze

  Popularne posty z tego bloga

  Polsko czeski słownik wulgaryzmów

  T O N I      N A P I S A Ł
  Znacie zapewne doskonale post, w którym opisuję  polsko-czeskie różnice językowe, a tam pisze, że wbrew pozorom i ewentualnie krążącym mitom, czeski język nie jest aż tak podobny do naszego. Owszem, jest wiele podobnych słów, ale nie zawsze, a raczej rzadko kiedy oznaczają to samo.
  Wśród moich czeskich znajomych mam niektórych, których z jakichś tam powodów fascynuje j.polski. Są też tacy, którzy należąc do pewnej mniejszości twierdzą, że język polski znają bardzo dobrze, ba! są i tacy, którzy twierdzą, że znają go lepiej niż ja, ale to już inny rozdział.😏

  Jednym z tych, którzy ciągle o coś pytają, prosząc o tłumaczenie, jest pewien muzyk (LP), którego bardziej zafascynowały te słowa, których normalnie w życiu nie używamy.
  Zdobył gdzieś książeczkę - słownik wulgaryzmów polsko-czeskich (nie tylko, jak widać na okładce). Postanowiłem wybrać kilka (naście, może dziesiąt) słówek, aby wam pokazać to, co niektórych Czechów fascynuje najbardziej. Jest to bogatość …

  6/2016 z cyklu: Ja i mój rower. Przez Suchy na Łączkę i Filipkę

  T O N I      N A P I S A Ł
  z cyklu: Ja i mój rower
  Gdyby nie wczorajsza 2 zmiana i powrót do domu przed północą, pewnie wybrałbym się w trasę, którą planuję już od kwietnia. Tydzień temu nawet rzuciłem hasło na fb, ale nie wypaliła pogoda.
  Dobra, zdradzę wam sekret z posta 4/2016.😉Chodzi o drugie podejście na Girovą i odnalezienie dwóch jaskiń.
  Wtedy już mi zabrakło sił, więc teraz w planie mam podjazd pociągiem do Mostów u Jabłonkowa, a potem przez Studeničny. Pewnie nie lekka trasa, ale obiecałem sobie.

  Dziś pospałem więc plan trza odłożyć, ale czasu wystarczająco na to by odwiedzić Łączkę. Tym bardziej, że pewna znajoma podsunęła mi informację, że podobno można też z Bystrzycy Suchy.
  Okolicę częściowo znam z pracy, ale tylko do ostatniego przystanku.

  Czantoria. Pochodzenie i otaczające ją legendy.

  T O N I      N A P I S A Ł
  Jadąc kiedyś do pracy kupiłem sobie gazetę, tygodnik naszego regionu.
  Pomyślałem sobie, że jak będzie dobra robota na cnc to będzie czas poczytać co w trawie piszczy. Tylko nie mówcie majstrowi.😀

  Czas rzeczywiście miałem, chwilami, kiedy program zadbał o to bym na chwile usiadł.
  Poza informacjami z regionu z wielką uwagą przeczytałem artykuł o Czantorii i o tym skąd właściwie pochodzi jej nazwa.
  Jak wiecie, Czantorię widzę, o ile nie ma mgły, codziennie z okna czy jak wyjdę z domu. Tym bardziej zainteresował mnie ten temat.