Przejdź do głównej zawartości

Konfiguracja własnego Menu dla nicka w T2

T O N I      C Z A T U J E

Jak informowałem w innym poście: czat na onecie nie istnieje, więc logicznie ta instrukcja teoretycznie jest do niczego, ale pozostawiam jako owoc mojej pracy.
W sumie kto wie, na co się jeszcze może przydać.😉
edytowano styczeń 2017

Jeśli wam się znudziło witanie osób oddzielnie lub po prostu jest bardzo dużo ludzi w pokoju, możecie to robić używając Moje Menu, czyli klikając prawym na nick wybieracie z listy odpowiednią komendę.
Możecie korzystać z tych co już są lub też wyedytować swoje własne, nie tylko do witania ale dla dobrej zabawy i urozmaicenia klikania.
Klikamy
1.Moje menu
2.Edytuj

następnie zaznaczamy Dla nicka 

i klikamy na jedną z komend, którą mamy zamiar edytować
Nie zwracamy na razie uwagi na strzałkę nr 2

.
W okienku nazwa możemy zmienić nazwę lub pozostawić taka jak jest.
Komenda przypisana zawiera pewien format tekstu, w którym trzeba uważać by nie wymazać którychś ze znaków msg $_me. $_emot
Kropka po nawiasie i spacja też jest konieczna dla właściwego działania komendy.

W nawiasach są komendy znanych nam emotów, które na czacie wywołujemy za pomocą ukośników //
Zalecam używanie emotów standardowych, te które widzą wszyscy lub zachęcenie użytkowników do korzystania z T2 i pobrania rozszerzonej paczki emotków.😉

Dla przykładu podaję swoje zmienione komendy.

GRABA: if $?[ne $_last_selected_nick $_me]. msg $_last_selected_nick. $_emot(graba)

CMOKNIJ: msg $_me. przesyła $_emot(cmok2). $_emot(cmok2). $_emot(cmok2). dla $_last_selected_nick.

POWITAJ: msg $_me. wita $_last_selected_nick. $_emot(graba).

DAJE KWIATY: msg $_me. daje $_last_selected_nick. $_emot(roze). ;)

PODAJE PIWO: msg $_me. podaje $_emot(piwo). $_last_selected_nick. ;)

LOT: msg $_me. rzuca $_last_selected_nick. $_emot(poducha). $_emot(poducha). $_emot(poducha). życząc przyjemnego lądowania $_emot(samolot). $_emot(lol).

LOT2: msg $_me. rzuca $_last_selected_nick. $_emot(kaktusus). $_emot(kaktusus). $_emot(kaktusus). zabraniając kolejnych lotów $_emot(samolot). $_emot(lol).

BANAN: msg $_me. karmi $_emot(malpiszon). $_last_selected_nick. $_emot(banan). ;)

POŻEGNAJ: if $?[ne $_last_selected_nick $_me]. msg $_last_selected_nick.  $_emot(bye).

ZBIJ: msg $_me. leje  $_emot(pejcz). $_emot(dupa). $_last_selected_nick.!

POBUDKA: msg $_me. $_emot(tuba). $_last_selected_nick.! $_emot(tuba). nie śpimy klikamy!!

RADIO: msg $_me. $_emot(luzak). zaprasza $_last_selected_nick. do słuchania radia Autsajder $_emot(muzyka). http://www.radioautsajder.pl i http://sc3.24cast.pl:7750 lub Jeżosłuchacz

Bardziej skomplikowana komenda. Wymaga zaznaczenia dwóch nicków.

ŚLUB: mlc setvar para $_selected_nicks||tokcount para ile_para||if $?[eq $ile_para 2]. msg $_me. oficjalnie ogłasza ($para.) mężem i żoną $_emot(lol)/else infoout 1 Ślub wymaga zaznaczenia dwóch osób z listy||delvar para ile_para||return

Można wykorzystać ten sam schemat do innej komendy:

KOCHANKOWIE: mlc setvar para $_selected_nicks||tokcount para ile_para||if $?[eq $ile_para 2]. msg $_me. nieoficjalnie ogłasza ($para.) kochankami $_emot(lol)/else infoout 1 Ślub wymaga zaznaczenia dwóch osób z listy||delvar para ile_para||return

Po wpisaniu nowej komendy klikamy Zapisz i potwierdzamy Tak.

Sprawdzamy na czacie komendę czy działa.
W razie niepowodzenia możemy użyć opcji Przywróć domyślne, która przywróci wszystkie komendy tak jak były na początku.

Możemy dodawać więcej komend wg swojego uznania.
1. Klikamy na jedną z komend następnie klikamy
2. Dodaj

Na dole listy pojawi się nam komenda o tej samej nazwie, w naszym przypadku Cmoknij.
Zmieniamy na interesującą nas Nazwę i odpowiednio edytujemy okienko Komenda przypisana.

Klikamy Zapisz i potwierdzamy Tak.

Uwaga!
Nadmierne używanie grupowego np. witania spowoduje zablokowanie tej możliwości poprzez antyflood.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

6/2016 z cyklu: Ja i mój rower. Przez Suchy na Łączkę i Filipkę

T O N I      N A P I S A Ł
z cyklu: Ja i mój rower
Gdyby nie wczorajsza 2 zmiana i powrót do domu przed północą, pewnie wybrałbym się w trasę, którą planuję już od kwietnia. Tydzień temu nawet rzuciłem hasło na fb, ale nie wypaliła pogoda.
Dobra, zdradzę wam sekret z posta 4/2016.😉Chodzi o drugie podejście na Girovą i odnalezienie dwóch jaskiń.
Wtedy już mi zabrakło sił, więc teraz w planie mam podjazd pociągiem do Mostów u Jabłonkowa, a potem przez Studeničny. Pewnie nie lekka trasa, ale obiecałem sobie.

Dziś pospałem więc plan trza odłożyć, ale czasu wystarczająco na to by odwiedzić Łączkę. Tym bardziej, że pewna znajoma podsunęła mi informację, że podobno można też z Bystrzycy Suchy.
Okolicę częściowo znam z pracy, ale tylko do ostatniego przystanku.

Czantoria. Pochodzenie i otaczające ją legendy.

Jadąc kiedyś do pracy kupiłem sobie gazetę, tygodnik naszego regionu.
Pomyślałem sobie, że jak będzie dobra robota na cnc to będzie czas poczytać co w trawie piszczy. Tylko nie mówcie majstrowi.😀

Czas rzeczywiście miałem, chwilami, kiedy program zadbał o to bym na chwile usiadł.
Poza informacjami z regionu z wielką uwagą przeczytałem artykuł o Czantorii i o tym skąd właściwie pochodzi jej nazwa.
Jak wiecie, Czantorię widzę, o ile nie ma mgły, codziennie z okna czy jak wyjdę z domu. Tym bardziej zainteresował mnie ten temat.

C6H5-NH-C2H5

C6H5-NH-C2H5 wygląda jak jakiś kod aktywacyjny.
Zamieściła go dziś na fb moja dobra (wirtualna) koleżanka, a że do chemii było mi zawsze daleko, więc nie miałem nawet pojęcia o co chodzi.
Jak się okazało jest to chemiczny wzór miłości.